Dla kogo konsultacje i psychoterapia przez Skype

Skorzystanie z konsultacji i ewentualnie psychoterapii przez Skype to propozycja dla tych z Państwa, którzy doświadczają trudności w życiu związanych z funkcjonowaniem psychologicznym, a więc z uczuciami, myślami, przeżywaniem, specyficznym spostrzeganiem świata i swojego w nim miejsca. W konsultacji/psychoterapii uczestniczyć może jedna osoba lub para. Ze względów technicznych konsultacja rodzinna przez Skype – czyli taka konsultacja, w której bierze udział cała rodzina, rozumiana na ogół jako osoby mieszkające pod jednym dachem – nie jest możliwa.

Ofertę kierujemy przede wszystkim do osób, które nie mogą przybyć osobiście na spotkanie ? na przykład do mieszkających zagranicą lub w dużej odległości od miejscowości, w których dostępna jest pomoc psychologiczna, a także do osób niepełnosprawnych.

Konsultacja może być okazją do rozeznania się w naturze pomocy psychoterapeutycznej, zasięgnięcia porady dotyczącej form psychoterapii, jej celu i skuteczności.

Odradzamy korzystanie z tej drogi tym, którzy wolą uniknąć osobistego kontaktu, ale byliby w stanie dotrzeć do gabinetu ? spotkanie twarzą w twarz (w odróżnieniu od spotkania monitor w monitor) oferuje obu stronom dużo większe możliwości poznania się i zrozumienia, niż za pośrednictwem mediów elektronicznych. Taki niebezpośredni kontakt wzmacnia tendencję do wycofywania się u ludzi, którym trudno wejść w kontakt osobisty ? korzystając ze Skype?a raczej obchodzi się tę trudność, niż ją rozwiązuje, choć to właśnie ona jest często przyczyną zgłoszenia.

Więcej informacji o konsultacjach i psychoterapii przez Skype na naszych stronach: